На сайті Олімпійських ігор опублікували карту, де Крим відділений від України кордоном

Зокрема, побачити цю карту можна у pop-up вікні Olympics Cheer Zone, завдяки якому можна віртуально підтримати спортсменів. Фанати з усього світу можуть натиснути на позначку «плескати», а інтерактивна карта відображатиме фанів.

Окрім того, цей інструмент дозволяє записати п'ятисекундне відео того, як ви підтримуєте свою команду або спортсмена.

Однак на цій карті можна помітити, що окупований півострів Крим відділений від України лінією, схожу на ту, яка позначає кордони країн. Окуповані території на Донбасі жодних позначок не мають.

Не перший випадок

Нагадаємо, раніше карти України, але без Криму публікували низка іноземних та навіть українських ЗМІ. Наприклад, телеканал «Дом» показав випуск із заставкою, де була зображена карта Росії з окупованим Кримом у її складі. Представники телеканалу перепросили за інцидент та звернулись до Служби безпеки України з проханням допомогти провести внутрішнє розслідування.

А до того, карту України без Криму публікували британська та російська служби BBC, британська газета The Times, іспанська телерадіокомпанія RTVE, французьке видання Le Monde.

Окрім того, У 2019 році американський телеканал CNN також назвав Сімферополь російським містом у матеріалі про те, як зустріли Новий рік у різних куточках світу. Журналісти використали фото із запусками феєрверків у Сімферополі та зазначили, що це місто у Росії, однак після розголосу виправили припис на «Крим». Варто зазначити, що до того в матеріалах про Україну CNN називав Крим анексованим та захопленим Росією. 16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».