"Будь-яка країна на Олімпіаді є конкурентом", — запорізький плавець Сергій Шевцов

Запорізький плавець вільним стилем та член національної Олімпійської збірної Сергій Шевцов, який вже перебуває в Японії, напередодні старту Оімпіади-2020 розповів кореспондентам Суспільного про підготовку до змагань та як зараз олімпійцям живеться в суворих карантинних умовах.

Багаторазовий чемпіон та рекордсмен України, 23-річний Сергій Шевцов на Олімпіаді в Токіо представлятиме Україну на дистанції 100 м вільним стилем. Тренується він під керівництвом головного тренера України з плавання Юрія Зевіна.

Сергій розповідає, що готуватися до Олімпіади почав цього року. Спочатку — до виконання нормативу, а вже з березня цього року, коли здобув ліцензію на Чемпіонаті України в Харкові, розпочав підготовку безпосередньо до Олімпіади.

Якщо говорити про тренування до решти спортивних змагань та власне щодо підготовки до Олімпіади, чи є різниця?

— Не можу сказати напевне, бо для мене це перша Олімпіада. Так, можливо є різниця, наразі я тренуюсь з іншим тренером. Тренування більш потужні. І якщо говорити про той етап підготовки, на якому я зараз та який в мене був — це для мене набагато складніше.

Зміна тренера — це власне бажання?

— Так це власне бажання, зараз я через пандемію та низку проблем змушений тренуватися тільки в Україні. Проживаю у Києві й тренуюсь з Юрієм Зевіним.

Чи зраділи, коли дізналися, що потрапили до складу збірної?

— Ну емоції з приводу цього особливих не відчував, я був готовий до Олімпіади. Просто минулий рік був важким для тренування, для спорту та всього світу, тому я не мав особливого стимулу виконувати норматив. Цього ж року, на його початку я розумів, що мені треба його виконати на чемпіонаті у Харкові.

— Нам пощастило, що ми пробули в аеропорті всього дві години, на відміну від канадців, які там пробули 9 годин, щоб заповнити всі необхідні документи.

Нині спортсмен перебуває в містечку Амагасакі, що під Осакою. Щодо умов проживання в готелі спортсмен розповідає, що виходити за його межі вони не можуть.

— Тільки басейн, готель. Ходити можна тільки на своєму поверсі. Нас повністю ізолюють від спілкування зі сторонніми людьми, щоб мінімізувати ймовірність зараження. Обмеження в середині збірної немає, є часткове обмеження щодо персоналу — з нами можуть спілкуватися тільки акредитовані представники персоналу.

Вже сьогодні спортсмен у складі збірної вирушає у Токіо на відкриття Олімпіади. Його кваліфікація відбудеться 27 липня. Сергій розповідає, що тренера поруч із ним у Токіо не буде. Головні настанови від нього він вже отримав.

Якщо отримає медаль, то спершу зателефонує батькам та тренеру, який буде спостерігати за його виступами у Києві.