Росія тримає 80 тисяч військових та озброєння біля кордонів з Україною, попри заяви про відведення військ ㅡ Хомчак

Hromadske.ua

Про це заявив головнокомандувач Збройних Сил генерал-полковник Руслан Хомчак на засіданні Військового комітету НАТО у форматі з Україною.

За його словами, біля кордонів з Україною перебувають близько 80 тисяч особового складу російських військ, значна кількість озброєння та військової техніки. Окрім того, в Азово-Чорноморському регіоні продовжують перебувати кораблі й катери, які перекинули на підсилення з Північного флоту та Каспійської флотилії.

«За нашими оцінками, згадане дозволяє Росії швидко наростити наступальні спроможності угруповань своїх збройних сил для здійснення наступальних дій проти України», ㅡ каже Хомчак.

У ЗСУ також не виключають того, що для посилення політичного та військового тиску на Україну, Росія може використати територію та інфраструктуру інших держав. Зокрема, потенційною загрозою там бачать заплановані на вересень спільні навчання збройних сил Росії та Білорусі «Захід – 2021». Що передувало?

Останнім часом біля кордонів України фіксували збільшення кількості російських військ. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що через нібито загрозу НАТО. 22 квітня міністр оборони РФ заявив, що з 23 квітня війська почнуть повертатися на місця постійної дислокації.

У Держприкордонслужбі України підтверджували відведення російських військ з окупованого Криму. А 15 травня у Міністерстві оборони повідомили, що Росія хоч і почала відводити свої війська від кордону з Україною, але робить це повільно.