Держсекретар має сумніви, що майбутня зустріч Байдена з Путіним може вплинути на відносини США-РФ

Американська сторона не висловлює оптимізму, що відносини США з Росією стануть «більш стабільними» після зустрічі Байден-Путін. Якщо Москва продовжить агресивну поведінку, Вашингтон готовий реагувати.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю Axios на HBO Max, стенограму якого оприлюднив у понеділок Держдепартамент США.

«Одна з причин, чому Президент (Байден - ред.) зустрічатиметься з Президентом Путіним через тиждень, полягає не в тому, щоби, зважаючи на ці агресивні дії, ці атаки (з боку Росії - ред.) - через усе це прямо й чітко сказати йому, чого можна очікувати від США, якщо продовжуватимуться агресивні, необдумані кроки в наш бік», - зауважив Блінкен.

Він підкреслив, що президент США має намір чітко пояснити: «Якщо Росія своїми діями обере інший курс, ми віддамо перевагу більш стабільним, передбачуваним відносинам».

У цьому зв'язку Блінкен нагадав про важливість збереження стратегічної стабільності, контролю над озброєнням, а також вирішення інших питань у інтересах обох держав. Він назвав заплановану зустріч Байден-Путін «тестом», перевіркою цієї пропозиції з американського боку.

Однак, відповідаючи на запитання, чи очікує він досягнення більш стабільних відносин з Росією після зустрічі президентів, Блінкен зауважив: «Я не можу сказати, чи оптимістично я ставлюся, чи ні до результатів цього тесту, але важливо це зробити».

Блінкен також зауважив, що результат, скоріше за все, не буде відомий одразу після саміту, однак Вашингтон побачить «певні ознаки», і буде готовим, якщо Росія зробить інший вибір.

Президент США Джо Байден планує зустрітися з кремлівським лідером Володимиром Путіним 16 червня в Женеві - після участі в самітах G7, НАТО та ЄС-США.

Додамо, що відбулась розмова президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського. Про це у понеділок заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

"Президент Байден сказав президенту Зеленському, що він і надалі рішуче захищатиме український суверенітет та територіальну цілісність. Він також сказав президентові Зеленському, що з нетерпінням чекає, щоб привітати його у Білому домі тут у Вашингтоні, цього літа - після того, як він [Байден] повернеться з Європи", - відзначив американський посадовець.