Названо питання до подробиць, про які говорили по телефону Байден із Зеленським

Фото з вільних джерел

7 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову зі американським президентом Джозефом Байденом. Про це повідомляють в Офісі президента.

Сторони обговорили майбутнє газопроводу "Північний потік-2", ситуацію на Донбасі, вступ України до НАТО та інші питання. У Зеленського переговорами залишилися задоволені - в ОП зазначили, що розмова була змістовною, дуже конкретною і тривала довше, ніж було заплановано.

Лідери обмінялися думками щодо стратегічної взаємодії України та США напередодні важливих самітів «Групи семи» та Північноатлантичного альянсу, а також запланованих зустрічей Джо Байдена з керівництвом Євросоюзу та Президентом Російської Федерації.

Володимир Зеленський розповів Джо Байдену про безпекову ситуацію на Донбасі та уздовж українських кордонів. Він акцентував увагу на тому, що на тимчасово окупованих територіях та поблизу кордону України й надалі спостерігається висока концентрація російських військ і важкого озброєння.

«Так зване відведення російських військ є лише імітацією», – наголосив Президент України.

Зі свого боку Президент США відзначив важливість обговорення з Президентом України регіональних безпекових ризиків саме напередодні важливих заходів з безпекових переговорних форматів.

Джо Байден підтримав ініціативу Володимира Зеленського щодо створення Кримської платформи. Він запевнив, що Сполучені Штати будуть представлені на саміті ініціативи на високому політичному рівні.

Глави держав також торкнулися питань енергетичної безпеки. Президент США наголосив, що він є противником реалізації проекту «Північний потік – 2».

Зі свого боку Володимир Зеленський акцентував увагу Джо Байдена, що «Північний потік – 2» – це не економічний проект. Він створює серйозну загрозу та є безпековим викликом. Лідер США запевнив Президента України в гарантіях безпеки з боку Сполучених Штатів.

Президенти також обмінялися думками щодо прогресу України у впровадженні ключових реформ. Володимир Зеленський розповів про заплановані кроки у напрямку зменшення впливу олігархів на життя країни. Він наголосив, що зацікавлений у розвитку великого бізнесу в Україні, але без олігархічного втручання в політику та економіку.

Президент України також висловив подяку за рішення Сполучених Штатів надати Україні 900 тис. доз вакцини проти COVID-19.

«Це збереже життя багатьох українців. США укотре підтвердили відданість стратегічному партнерству з Україною», – відзначив Володимир Зеленський.

Запрошення Зеленського в США

Байден запросив Зеленського здійснити візит до Білого Дому цього літа. "Він також сказав Зеленському, що з нетерпінням чекає вітати його в Білому Домі, у Вашингтоні цього літа після того, як повернеться з Європи", - додав Салліван.

Президент України подякував Байдену за запрошення, і пообіцяв прибути у липні.

"Дякую президенту США Джо Байдену за запрошення під час нашої телефонної розмови відвідати Білий дім в липні цього року. Дуже чекаю на зустріч, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України і США", - зазначив він.