Єврорада засудила провокаційну діяльність РФ

Президент Євроради Шарль Мішель озвучив позицію щодо відносин між ЄС та Росією та і озвучив, що в травневих дискусіях лідери ЄС засудили незаконну, провокаційну та руйнівну російську діяльність проти ЄС, його держав-членів та інших. Про це йдеться на сайті Європейської Ради, пише УНН.

Цитата

“Відносини між ЄС та Росією знаходяться на низькому рівні. Ця ситуація або її подальше погіршення не в інтересах жодної сторони. ЄС залишається відданим п’яти керівних принципів, що регулюють політику ЄС щодо Росії”, — заявили у Єврораді.

Деталі

Під час заклику президент Європейської Ради підтвердив непохитну підтримку ЄС незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах та наголосив на частці відповідальності Росії за повне виконання Мінських угод.

Також обговорювали ситуацію в Білорусі. Президент Європейської ради повторив оцінку ЄС вимушеної посадки рейсу Ryanair білоруською владою та повідомив про санкції, введені Європейським Союзом після інциденту. Мішель наголосив, що для влади Білорусі надзвичайно важливо звільнити політичних в’язнів, зупинити репресії та насильство та залучити до всеохоплюючого національного діалогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін поговорив із главою Євроради про Донбас. Наполягав на "діалозі Києва з бойовиками"