Єрмак «терпляче слухав», а Джуліані тиснув. CNN оприлюднило нові деталі розмови Джуліані та Єрмака у 2019-му

Про це повідомляє CNN із посиланням на запис розмови. Більшість деталей цього аудіо розкрили у стенограмі, яке опублікувало видання BuzzFeed News 30 квітня, а перед цим про стенограму повідомляло TIME.

Телефонна розмова відбувалася між тодішнім радником Зеленського Андрієм Єрмаком, колишнім особистим адвокатом Дональда Трампа Руді Джуліані та тодішній представник Держдепартаменту США Курт Волкер.

У розмові Джуліані закликає українську сторону розпочати розслідування проти Джо Байдена. Через те, що США виділили Україні кредит в 1,2 мільйона доларів начебто після звільнення генпрокурора Віктора Шокіна, який нібито розслідував незаконну діяльність сина Байдена Гантера в українській газовидобувній компанії Burisma. Джуліані під час розмови повторював, що Зеленський має оголосити про розслідування щодо Байдена та про те, що Україна нібито втручалася у вибори президента США-2016, щоб нашкодити Трампу. CNN пише, що Єрмак під час зустрічі «терпляче слухав» і намагався направити розмову на розв'язання дипломатичних питань. Наприклад, намагався домовитися про дату візиту Зеленського до Вашингтона. Водночас він дав сигнал, що «буде працювати, щоб рухатися вперед у "розслідуваннях"».

«Я абсолютно впевнений, що як тільки підтвердимо дати майбутнього візиту президента Зеленського до США, я готовий особисто контролювати підготовку.... Я буду готовий приїхати, і ми можемо особисто та детально обговорити всі питання, розслідування, які ви перелічили у розмові», — цитують слова Єрмака.

Тоді, як пише CNN, тон американців змінився — Джуліані та Волкеру сподобалось те, що вони почули. Тоді Волкер сказав, що Трамп найближчим часом поговорить із Зеленським і привітає його з перемогою у парламенті. Він заявив, що «натисне» на Трампа, щоб той зателефонував українському президенту. Єрмак запевняє, що Зеленський зробить заяву про призначення незалежного розслідування під час прийдешньої розмови із Трампом. А Джуліані каже, що це «було б добре для всіх». Зрештою Зеленський під час розмови з Трампом таку заяву не зробив. Через три дні після цього дзвінка Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Зеленським, під час якої просив президента України «подивитися» на справу проти сина Байдена.

Після того, як Білий дім опублікував стенограму розмови між президентами, нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила президентові США Дональду Трампу імпічмент. Потім продовження цієї процедури не підтримав Сенат. Що за справа Байдена?

Гантер Байден з 2014-го до лютого 2019-го року працював у раді директорів української газовидобувної компанії Burisma, яка належить ексміністру екології Миколі Злочевському. І саме через це у Байдена-старшого були проблеми: президент Дональд Трамп звинувачував демократа в корупції.

Річ у тім, що коли Байден був віцепрезидентом і курував політику США щодо України, він погрожував скасувати грошову допомогу Києву, якщо не буде звільнено генпрокурора Віктора Шокіна. Це особисто підтверджував і сам Байден, стверджуючи, що Шокін гальмував антикорупційні розслідування в Україні.

На думку Трампа та його прихильників, Байден у такий спосіб хотів зупинити розслідування проти Burisma, де працював його син. У цьому, за версією президента США, і полягав нібито конфлікт інтересів.

Та офіційно ані Джо Байдена, ані його сина ні в чому не підозрюють, «справи проти Байдена» не існує ані в Україні, ані у США, а факти, які розслідували у справах Burisma, не збігаються з періодом роботи Байдена-молодшого в раді директорів компанії.