Тиск та вимоги: ЗМІ оприлюднили запис розмови між Джуліані, Волкером та Єрмаком

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на CNN.

Зазначається, що зміст розмови, оприлюдненої CNN, свідчить, що Джуліані тиснув і умовляв український уряд в 2019 році розслідувати необґрунтовані змови проти тодішнього кандидата у президенти США Джо Байдена. Цей дзвінок став передвісником "сумнозвісної розмови" Трампа із Зеленським, яка і стала стали центральною частиною першого імпічменту Трампа.

Розмова, запис якої оприлюднено, почалася з того, що Джуліані пояснив кілька заплутаних теорій змови про дипломатичні угоди Байдена в Україні і нібито втручання України в вибори США 2016 року. Джуліані просував багато з цих теорій навіть після того, як Волкер попередив його, що українські чиновники, які постачали йому інформацію, не заслуговують на довіру, і сказав, що корупційні претензії до Байдена "просто не заслуговують на довіру", згідно з свідченнями Волкера під час розслідування.

Під час приблизно 40-хвилинної розмови Джуліані неодноразово говорив Єрмаку, що Зеленський повинен публічно оголосити про розслідування можливої ​​корупції Байдена в Україні і заяви про те, що Україна нібито втрутилася у вибори 2016 року, щоб нашкодити Трампу.

Згідно з записом, Джуліані сказав, що "все, що нам потрібно від президента (Зеленського), - це сказати: я поставлю чесного прокурора, він проведе розслідування і відкопає докази, які наразі існують, і чи є інші докази причетності до виборів 2016 року, а потім справа про Байдена має бути припинена… Хтось в Україні повинен поставитися до цього серйозно".

За це Джуліані навіть обіцяв, що дипломатичні відносини між США і Україною покращаться, адвокат екс-президента та Волкер навіть припускали, що публічне оголошення може стати сприятливим фактором для візиту Зеленського в США або для особистих зустрічей з Джуліані.

CNN зазначає, що під час розмови Єрмак терпляче слухав і намагався перенаправити розмову на офіційні дипломатичні питання, наприклад, призначити Зеленському дати його першого офіційного візиту в США. Але він також дав сигнал американцям на лінії, що він буде працювати, щоб рухатися вперед в "розслідуваннях".

"Я абсолютно впевнений, що як тільки будуть затверджені дати майбутнього візиту президента Зеленського в США, я готовий особисто взяти на себе контроль над підготовкою. І, звичайно, я буду готовий приїхати, і ми можемо (бути), особисто сісти (сісти) і детально обговорити всі питання, все це розслідування, яке ви перерахували в нашій бесіді", - сказав Єрмак.

Ці слова, як пише CNN, дуже сподобалися Джуліані і Волкеру, їхній тон змінився.

"Я впевнений, що Зеленський це скаже", - сказав Єрмак, маючи на увазі прохання американців про те, щоб Зеленський згадав розслідування під час його майбутньої розмови з Трампом.

Зазначається, що Джуліані потім сказав Єрмаку, що "не говорить (Зеленському), що сказати", хоча він кілька разів дуже чітко сказав, що Зеленський повинен оголосити про конкретні розслідування, які хотів Трамп.

Exclusive audio obtained by CNN shows how former Pres. Trump's longtime adviser Rudy Giuliani relentlessly pressured and coaxed the Ukrainian government in 2019 to investigate baseless conspiracies about then-candidate Joe Biden. @mchancecnn reports. https://t.co/BGXIngcuE5 pic.twitter.com/XF1jg3Mms7

— The Lead CNN (@TheLeadCNN) June 7, 2021

Нагадаємо, часткова стенограма телефонної розмови Джуліані та Єрмака була вперше опублікована BuzzFeed News навесні цього року, а у січні цього року газета Washinghton Post повідомила, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані вимагав від президента України Володимира Зеленського публічно почати розслідування проти сина нинішнього президента США Джозефа Байдена Данкана Хантера.

Як відомо, восени 2019 року у США розгорівся гучний скандал з приводу телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулась 25 липня того ж року.

Американські демократи заявили, що під час спілкування Трамп тиснув на Зеленського, вимагаючи поновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою був пов’язаний син конкурента тодішнього президента США Джо Байдена Хантер.

Тоді ж у ЗМІ з'явилася інформація, що Трамп навіть заморозив військову допомогу Україні, щоб змусити президента Зеленського і його команду шукати компромат на сім'ю Джо Байдена.

Через скандальну історію Палата представників оголосила імпічмент Дональду Трампу. Втім, Сенат зняв з нього звинувачення.