Байден у телефонній розмові із Зеленським повністю підтримав євроатлантичну інтеграцію України

Президент США Джо Байден в ході телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським наголосив на повній підтримці євроатлантичної інтеграції України і важливість надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, Байден запевнив, що позиція України обов'язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів на вищому рівні.

"Лідери обмінялися думками про стратегічну взаємодію України і США перед важливими самітами  групи Великої сімки" та північноатлантичного альянсу, а також запланованих зустрічей Джо Байдена з керівництвом Європейського Союзу і президента Росії", - йдеться в повідомленні.

Зеленський розповів Байдену про ситуацію на Донбасі і вздовж українських кордонів.

"Він акцентував увагу на тому, що на тимчасово окупованих територіях і поблизу кордонів України спостерігається висока концентрація російських військ і важкого озброєння", - йдеться в повідомленні.

На думку Зеленського, "так зване відведення російських військ є імітацією".

Байден підтримав ініціативу Зеленського про створення "Кримської платформи" і запевнив, що США будуть представлені на саміті ініціативи на найвищому політичному рівні.

Президент США наголосив, що є противником реалізації будівництва "Північного потоку-2".

Зі свого боку, Зеленський акцентував увагу Байдена, що "Північний потік-2" не є економічним проектом, а створює серйозну загрозу і є викликом у сфері безпеки ".

Лідер США запевнив президента України в гарантії безпеки з боку США.

Президент України також подякував за рішення США надати Україні 900 тис. доз вакцини проти COVID-19.

"Це збереже життя багатьом українцям. США вкотре підтвердили відданість стратегічному партнерству України", - зазначив Зеленський.