У CNN отримали запис розмови між Джуліані, Волкером і Єрмаком

Журналісти CNN отримали доступ до аудіозапису телефонної розмови, що відбулася у липні 2019 року, як стверджується, між колишнім адвокатом експрезидента Дональда Трампа Руді Джуліані, американським дипломатом Куртом Волкером та Андрієм Єрмаком, на той момент помічником президента Володимира Зеленського, а нині головою Офісу президента.

Про це повідомляє CNN із посиланням на запис розмови. Більшість деталей цього аудіо розкрили у стенограмі, яке опублікувало видання BuzzFeed News 30 квітня, а перед цим про стенограму повідомляли  у TIME.

У розмові Джуліані закликає українську сторону розпочати розслідування проти Джо Байдена. Через те, що США виділили Україні кредит в 1,2 мільйона доларів начебто після звільнення генпрокурора Віктора Шокіна, який нібито розслідував незаконну діяльність сина Байдена Гантера в українській газовидобувній компанії Burisma.

Exclusive audio obtained by CNN shows how former Pres. Trump’s longtime adviser Rudy Giuliani relentlessly pressured and coaxed the Ukrainian government in 2019 to investigate baseless conspiracies about then-candidate Joe Biden. @mchancecnn reports. https://t.co/BGXIngcuE5 pic.twitter.com/XF1jg3Mms7

— The Lead CNN (@TheLeadCNN) June 7, 2021

Джуліані під час розмови повторював, що Зеленський має оголосити про розслідування щодо Байдена та про те, що Україна нібито втручалася у вибори президента США у 2016 році, «щоб нашкодити Трампу».

CNN зазначає, що Єрмак під час зустрічі «терпляче слухав» і намагався спрямувати розмову на вирішення дипломатичних питань, наприклад, намагався домовитися про дату візиту Зеленського до Вашингтона. Водночас він дав сигнал, що «буде працювати, щоб рухатися вперед у «розслідуваннях».

«Я абсолютно впевнений, що як тільки підтвердимо дати майбутнього візиту президента Зеленського до США, я готовий особисто контролювати підготовку… . Я буду готовий приїхати, і ми можемо особисто та детально обговорити всі питання, розслідування, які ви перелічили у розмові», — цитує CNN слова Єрмака.

Тоді, зазначають журналісти, тон американців змінився — Джуліані та Волкеру сподобалось те, що вони почули. Волкер сказав, що Трамп найближчим часом поговорить із Зеленським і привітає його з перемогою у парламенті. Він заявив, що «натисне» на Трампа, щоб той зателефонував українському президенту. Єрмак запевняє, що Зеленський зробить заяву про призначення незалежного розслідування під час розмови із Трампом, а Джуліані сказав, що це «було би добре для всіх».

Зрештою Зеленський під час розмови з Трампом таку заяву не зробив.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS