В Україні має бути якнайшвидше затверджена Антикорупційна стратегія на 2020-2024 роки

Верховна Рада повинна якнайшвидше ухвалити в другому читанні та в цілому закон «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки», прийнятий за основу в листопаді минулого року.

На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на Zero Corruption Conference 2021 у Києві.

Читайте також: У Раді обіцяють ще сім додаткових законів щодо деолігархізації

«На жаль, на тридцятому році незалежності нашої країни нам все ще доводиться говорити про боротьбу з корупцією, судову реформу, якісне оновлення та доброчесність чиновників, суддів, прокурорів. На жаль, у суспільстві поки що остаточно не сформовано стійкого несприйняття корупції на всіх рівнях влади, життя та нульової толерантності до неї», – зауважив Володимир Зеленський.

За його словами, парламенту варто зосередитись на тому, що останні чотири роки в Україні відсутній програмний документ – Антикорупційна стратегія.

«Я гадаю, депутатам необхідно якнайшвидше ухвалити внесений урядом проект «Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки» й затвердити таку стратегію», – зазначив Президент.

Антикорупційна стратегія має містити п’ять головних принципів:

оптимізацію функцій державних органів та усунення дублювання;

цифрову трансформацію реалізації повноважень органів державної влади й місцевого самоврядування та повне відкриття даних;

зручні та законні сервіси; невідворотність відповідальності за корупційні правопорушення та суспільна нетерпимість до корупції;

утвердження культури доброчесності та повага до верховенства права.