Зникли слова про підтримку ПДЧ в НАТО: Офіс Зеленського відредагував заяву про розмову з Байденом

На це звернуло увагу американське видання "Axios", передає Depo.ua.

Зокрема, вночі ОП видалив із повідомлення про розмову Зеленського та Байдена слова про те, що президент США начебто підтримав євроатлантичну інтеграцію України та надання їй Плану дій щодо членства в НАТО.

У початковій версії повідомленні ОП йшлося, що "президент США наголосив на цілковитій підтримці євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі. Він запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також планованих заходів найвищого рівня".

Однак у прес-релізі Білого дому, який вийшов приблизно о  3 годині ночі за київським часом, не повідомлялося, що Байден висловив підтримку надання ПДЧ Україна в НАТО.

"Українці неправильно охарактеризували заяву та виправили допис", – заявив представник американської Ради національної безпеки редакції "Axios".

Тепер в прес-релізі Офісу президента України текст сформульований так: "Джо Байден запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань у НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Володимир Зеленський наголосив на важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі".

Нагадаємо, розмова президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським відбулася вчора, 7 червня, з ініціативи американської сторони.

Раніше, за даними ЗМІ, Білий дім нібито розглядав можливість запросити Зеленського у Вашингтон для зустрічі з Байденом до саміту президентів США та Росії, але відмовився від цієї ідеї через зміну керівництва "Нафтогазу".