Офіс Зеленського виправив заяву про те, що Байден підтримав надання ПДЧ в НАТО

Білий дім і уряд України спочатку опублікували суперечливі офіційні звіти про телефонну розмову в понеділок між президентами Джо Байденом і Володимиром Зеленським. Протиріччя спочатку помітив Axios, передає УНН.

Цитата

“Українці неправильно охарактеризували заяву і виправили запис”, — повідомив у коментарі Axios представник Ради національної безпеки США.

Деталі

Повідомляється, що Білий дім на уточнююче запитання відмовився коментувати, чи підтримує Байден ідею запропонувати Україні План дій щодо членства в НАТО в цьому році.

Виправлена заяву

Офіс Президента спочатку повідомив на своєму офіційному сайті, що Байден “зазначив повну підтримку євроатлантичної інтеграції України та важливості надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі”.

Станом на ранок понеділка в заяві на сайті ОП відсутні згадки про позицію Байдена з надання Україні ПДЧ.

“Він (Байден — ред.) запевнив, що позиція України обов’язково буде врахована під час обговорення стратегічних питань в НАТО, а також запланованих заходів найвищого рівня. Володимир Зеленський відзначив важливість надання Українській державі Плану дій щодо членства в Альянсі”, — йдеться в заяві.

Що було раніше

У понеділок Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом.

Розмова відбулася напередодні саміту глав держав-союзників НАТО, а також саміту Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним .