"Негативні поправки": Венеційська комісія не підтримала зміни до закону про недостовірне декларування

Представники Венеційської комісії не підтримали ухвалені депутатами Верховної Ради зміни до закону про недостовірне декларування. Європейські чиновники вдячні президенту Володимиру Зеленському за намір ветувати законопроєкт.

Такі поправки нібито виявилися негативними. Про це 8 червня під час виступу на конференції "Демократія у дії", що відбувається у Києві, повідомив керівник Венеційської комісії Джанні Букіккіо.

Він зазначив, що зміни до законопроєкту змінили позбавлення волі на її обмеження. У відповідних пропозиціях вказана норма про те, що майно родичів виключили з обов’язкового декларування. Голова відомства назвав це "негативним поправками".

Народні депутати вирішили змінити підходи до декларування активів, які є у володінні членів сім’ї декларанта. Така ініціатива надає змогу декларантам не зазначати у деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі. Можливість запропонували застосувати у випадку ненадання інформації щодо майна членами сім’ї.

ASPI news повідомляло, що в Україні відновлять роботу системи електронного декларування. Також Зеленський підписав закон про покарання за неправдиві дані у деклараціях.