В Офісі президента не виключили відновлення постачання воду в окупований Крим: названо умову

Речник української делегації у тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі й радник глави Офісу президента Олексій Арестович вважає, що українська влада може змінити свою позицію щодо відновлення постачання води в окупований Росією Крим у випадку “дуже серйозних поступок” з боку Росії.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню “Телеграф“.

“Ні. Вона може змінитися тільки з точки зору дуже серйозних поступок з боку Росії, наприклад, воду в Крим можна міняти на повне виконання Мінських угод, виведення військ з Донбасу, повернення ОРДЛО на наших умовах. Теоретично ми могли б на це піти, але Росія готова виводити? Навіщо вона витрачала ці ж роки, тисячі життів, санкції?”, – розповів Арестович, відповідаючи на питання про те, чи є позиція української влади щодо постачання дніпровської води в Крим остаточною, чи існують сценарії, за яких можливо пустити воду на півострів.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання води на півострів припинили.

Нагадаємо, що окупаційна влада запровадить в Алушті більш жорсткий графік подачі води.

Раніше повідомлялось, що залишків водосховищ окупованого Криму не вистачить для курортного сезону в Алушті та Ялті.

Нагадаємо, окупанти визнали критичну ситуацію з водою у Криму та заявили, що запасів водосховищ окупованого Криму вистачить лише на 140 днів.

Крім того, стало відомо, що запас води у водоймах окупованого Криму значно менший, ніж був у 2020 році.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.