Російські хакери проникли у сервери поліції, яка розслідувала справу авіарейсу MH17

Нідерландська спецслужба AIVD виявила серйозну російську кібератаку на ІТ-системи поліції в 2017 році, яка розслідувала справу рейсу MH17.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на de Volkskrant .

Хакерська група Cozy Bear, яка має зв’язки зі Службою зовнішньої розвідки Росії, проникла в системи через сервер Академії поліції, повідомляє видання.

Злом поліція помітила лише після того, як про це повідомила AIVD. Це спричинило “велику паніку”, оскільки поліцейські системи виявились погано захищеними. Але ще й тому, що поліція на той час була зайнята розслідуванням кримінальних справ щодо MH17.

Невідомо, чи були вкрадені якісь дані, кажуть інсайдери de Volkskrant.

Це пов’язано з тим, що поліцейська мережа дуже велика і складна, і тому що було вирішено якомога швидше вивести росіян із систем. “Було багато знаків запитання. Як довго вони були в системі? Це було вперше? Чи вони вже збирали дані? Це було незрозуміло” – сказало одне з джерел.

Ні поліція, ні AIVD не хочуть відповідати на питання про хакерство.

Нагадаємо, Окружний суд Гааги у понеділок 7 червня розпочав розгляд по суті у кримінальній справі про збиття рейсу MH17 в небі над Донбасом в липні 2014 року.

Літак було збито неподалік Торезу Донецької області в ході російської збройної агресії на сході України. Міжнародне розслідування встановило, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Незалежні дослідники стверджують, що ЗРК «Бук» належав 53-й зенітній ракетній бригаді з Курська (РФ). 24 травня 2018 влада Австралії та Нідерландів офіційно звинуватили Росію в катастрофі літака.

За кількістю жертв (298 осіб) катастрофа Boeing 777 стала найбільшою в історії України і загалом у XXI ст., якщо не враховувати терактів 11 вересня 2001 року; найсмертоноснішим збиттям пасажирського літака.

Збиття літака спричинило нову хвилю міжнародних санкцій західних держав проти РФ.

Читайте також на сайті ІА Вголос:Вражатиме реалістичністю. На Львівщині відтворять бій УПА та НКВС

Львівські поліцейські допомогли розшукати 3-річного хлопчика

Офіс Президента виправив заяву про те, що Байден підтримав надання Україні ПДЧ в НАТО