Голова Венеціанської комісії закликав владу пришвидшити судову реформу в Україні

Голова Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо закликав пришвидшити реформи органів судової влади в Україні, а також зазначив, що Національне антикорупційне бюро України має бути "захищене за всяку ціну", передає "Інтерфакс-Україна".

"Судова реформа має бути всеосяжною. Венеціанська комісія Ради Європи працює над цією реформою в Україні вже десятиліттями, без реального успіху", - сказав Букіккіо на конференції Democracy in action: Zero corruption conference.

Він наголосив, що НАБУ має бути захищене за всяку ціну. "Тому що вони зробили хорошу роботу, і вони мають продовжити робити свою роботу", - зазначив президент Венеціанської комісії.

"Відбір Вищої ради правосуддя і відбір нових хороших членів є пріоритетом. Вища кваліфікаційна комісія також є пріоритетом. Але вони обидві взаємозв'язані, і я вважаю, що набагато важливіше, щоб рада правосуддя була схвалена і була реформована, щоб потім відібрати хороших членів Вищої кваліфікаційної комісії", - наголосив Букіккіо.

За його словами, реформа також є невідкладною, тому що в Україні не вистачає 2 тис. суддів, і наступного року стане ще на 1700 менше суддів, які підуть у відставку на той час.

"Це означає, що судова влада працюватиме з половиною свого персоналу. Усі ці проблеми є нагальними, і сподіваюся, що уряд, парламент прискорять ці реформи", - наголосив він.