Справа MH17: російські хакери зламали голландські поліцейські системи у 2017 році - ЗМІ

Спецслужба Нідерландів AIVD виявила серйозний російський злом ІТ-систем поліції в 2017 році, пише видання de Volkskrant на основі чотирьох анонімних джерел.

За повідомленням видання, хакерська група "Затишний ведмідь", яка має зв'язки з російською службою зовнішньої розвідки "СВР", проникла в системи через сервер Академії поліції.

Злом поліція помітила лише після того, як AIVD повідомила про це. Як пише видання, піднялась "паніка", оскільки поліцейські системи виявились погано захищеними. Але ще й тому, що поліція на той час була зайнята розслідуванням кримінальних справ щодо MH17.

Невідомо, які саме дані були вкрадені, повідомляють інсайдери de Volkskrant. Це пов'язано з тим, що поліцейська мережа дуже велика і складна, і тому, що було вирішено якомога швидше вивести росіян із систем. "Було багато знаків запитання", - заявило джерело виданню. "Як довго вони були всередині? Це було вперше? Чи вони вже збирали дані? Це було незрозуміло", додає видання.

Ні поліція, ні AIVD поки не давали коментарів на запит de Volkskrant.

Додамо, в інтерв'ю DW  журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв заявив, що всі докази у справі про катастрофу MH17 на Донбасі вказують на те, що літак збила російська ракета і саме Росія постачала зброю. У версії слідства достатньо підтверджень.

За його словами, в Bellingcat бачили більше доказів, ніж ті, які були представлені в суді, оскільки вивчили кожен доступний фрагмент телекомунікаційних даних, супутникове фото, пост в соцмережах, розміщений російськими солдатами, в тому числі із зенітно-ракетної бригади, яка могла транспортувати ЗРК "Бук".