В МЗС не погоджуються з Арестовичем щодо води для Криму

Про це речник МЗС України Олег Ніколенко заявив у відповідь на слова радника голови ОП в ТКГ Олексія Арестовича про можливий обмін вони для Криму на поступки щодо Донбасу, повідомляє Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

"Маємо розуміти, що проблема водних ресурсів загострилася на тлі масованої російської мілітаризації Кримського півострова. Чим більше Російська Федерація будуватиме військових баз у Криму, тим менше води залишатиметься для потреб цивільного населення. РФ як держава-окупант має повністю усвідомлювати свою відповідальність", – зазначив Ніколенко.

Він додав, що невиконання Росією міжнародно-правових зобов'язань стане предметом обговорення на інавгураційному саміті Кримської платформи.

"Дніпровська вода потече тільки в деокупований Крим", – наголосив Олег Ніколенко.

Нагадаємо 8 червня спікер делегації України в Трьохсторонній контактній групі і радник глави Офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю заявив, що Україна може повернути водопостачання окупованого півострову Північнокримським каналом, якщо Росія піде на серйозні поступки.

Як відомо, протягом 2020 року запас води у водосховищах окупованого Криму знизився майже на 60%.

5 лютого в окупованому Криму оголосили про підготовку до надзвичайних ситуацій через брак води.

7 лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що відновлення подачі дніпровської води в анексований Крим відбудеться тільки після його деокупації.

17 лютого стало відомо, що Україна добудовує дамбу, яка унеможливить подачу води в окупований Крим.

8 березня ми показували фото- і відеодокази того, що Інкерманське водосховище в окупованому Росією українському Криму майже повністю пересохло.

14 березня в окупованому Криму пересохло ще одне водосховище – Сімферопольське.

Довідка: Територія українського Криму була окупована Росією в 2014 році. Після того, як перестав працювати Північно-Кримський канал і збільшено військовий контингент РФ у Криму, там почалися перебої з подачею прісної води.