Літак рейсу МН17 був збитий саме ракетою "Бук": у суді показали знімок уламків ракети, яка збила літак

У Нідерландах під час другого судового засідання по суті у справі МН17 показали фото фрагментів ракети, що влучила у пасажирський літак у липні 2014 року.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, ці чотири фрагменти ракети були знайдені свідком, який також зняв відео, проте воно не було продемонстроване заради безпеки свідка.

"Згідно з результатами дослідження цих чотирьох фрагментів, усе вказує на те, що три з них відповідають ракеті 9М38М1, інший може бути як від ракети 9М38, так і від 9М38М1", - зазначив головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс.

У суді також було продемонстровано фото частини корпуса ракети, яка, згідно з технічним описом, відповідає корпусу 9М38М1.

Крім того, було продемонстровано фото унікальних за формою фрагментів, які містяться всередині ракет. При цьому у тілі капітана екіпажу літака виявлено фрагмент у формі "метелика", ще один був знайдений у кабіні літака.

Дослідивши уламки літка та фрагменти ракети, експерти дійшли висновку, що літак рейсу МН17 був збитий саме ракетою 9М38М1, випущеною з протиповітряного комплексу "Бук".

У Нідерландах 8 червня проходить друге судове засідання по суті у справі МН17.

Суд розпочав розгляд питань щодо зброї, з якої був збитий літак, та місця запуску ракети, а також ролі чотирьох підсудних.