Декларації, інтеграція до НАТО та «Північний потік»: підсумки розмови Зеленського та Байдена

Змістовна розмова між лідерами України та Сполучених Штатів Америки дала змогу детально скоординувати позиції наших держав та засвідчує близькі й партнерські відносини між Україною та США. Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, йдеться на сайті глави держави.

«Проведення саме такої максимально конкретної та довірливої розмови напередодні великого європейського турне Президента США, що включатиме саміт НАТО та двосторонній саміт США – РФ, вказує на те, що Україна та Президент Володимир Зеленський забезпечують наших партнерів якісною експертизою щодо сучасних викликів та ризиків для безпеки в регіоні», – наголосив Єрмак.

Зазначається, що особлива увага в розмові лідерів була приділена питанню фіналізації будівництва «Північного потоку – 2». «Володимир Зеленський чітко та недвозначно заявив про те, що цей проект не є питанням економіки чи бізнес-перспектив, як його визначає частина європейських політиків, а це виключно геополітичний інструмент Росії, який дозволяє спробувати суттєво розширити домінантний вплив цієї держави у Європі. «Північний потік – 2» значно збільшує всі наявні ризики в нашому регіоні», — йдеться у повідомленні.

Також Зеленський порушив питання необхідності реального покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив'язаний до чітких календарних дат. Також Президент України наголосив, що час заяв та декларацій про наміри має залишитись у минулому.

«Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід'ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту», – було відзначено на переговорах.

Значна частина розмови президентів була присвячена питанню трансформації України у прозору та конкурентну систему.

«Американська сторона розуміє, що ліквідація деструктивного консенсусу між олігархами та політиками в Україні викликає потужний спротив старих еліт. Але підтримка України Америкою в цій роботі буде максимальною», – підсумував Єрмак.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Байден запросив Зеленського до США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.