У суді про збиття MH17 виступив сідок, який "на власні очі" бачив пуск ракети по «Боїнгу» над Донбасом

В окружному суді Гааги, де триває процес у справі про збиття малайзійського «Боїнга» над Донбасом у липні 2014 року, 8 червня виступив свідок, який бачив влучання в літак ракети з «Бука». Ця людина входила до групи сепаратиста Леоніда Харченка, пише в твітері представник Conflict Intelligence Team (CIT) із зали суду.

За його словами, цей свідок розповів, що охороняв перехрестя, а потім почув звуки гусеничної машини і побачив у тіні дерев ЗРК «Бук». «Незабаром після проїзду «Бука» він почув вибух і побачив політ ракети по кривій. Свідок показав, що ракета вибухнула біля кабіни літака, після чого лайнер пішов донизу штопором. Військових літаків він поблизу літака не бачив і дуже здивувався, що по лайнеру стріляли. Далі, за словами свідка, поблизу перехрестя він побачив «Бук» без однієї ракети. Незабаром після пострілу він побачив, що «Бук» поїхав», - передає представник CIT слова свідка, сказані в суді.

«Свідок каже, що після цього група швидко поїхала до Донецька, і бажає, щоб у залі суду повторили, що він жалкує про всіх загиблих. Цікаво, що таймлайн, який вказує свідок, не збігається з реальністю, а свідчення його відрізняються від допиту до допиту», - повідомляє представник CIT.

Слухання у справі про катастрофу «Боїнга» рейсу MH17 в Гаазькому суді тривають із березня 2020 року, слухання по суті розпочалися цього тижня. Прокуратура Нідерландів висунула звинувачення у вбивстві пасажирів «Боїнга» проти трьох громадян Росії і одного громадянина України (це колишній полковник ФСБ Росії Ігор Гіркін (Стрєлков), колишній підполковник російських повітряно-десантних військ Олег Пулатов, росіянин Сергій Дубинський і громадянин України Леонід Харченко), заявивши про їхню причетність до катастрофи літака.

Суддя Гендрік Стінгейс тоді зазначив, що суд має намір «простежити весь ланцюжок аж до російського командування», а Дубинського, Гіркіна, Пулатова і Харченка судитимуть окремо - в межах одного судового процесу. Їм висунуті звинувачення за статтями 168 і 289 Кримінального кодексу Нідерландів - у навмисному знищенні літака і в умисному вбивстві. Обидві статті передбачають покарання до довічного ув'язнення.