Зеленський у розмові з Байденом порушив питання про вступ України до НАТО з прив'язкою до чітких дат

Зеленський також налогосив, що «Північний потік-2» – це виключно геополітичний інструмент Росії

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з президентом США Джо Байденом порушив питання необхідності покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив'язаний до чітких календарних дат. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента (ОП).

«Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід'ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту», – сказав Зеленський.

За його словами, просування України в НАТО є можливістю досягнення передумов для встановлення на Донбасі стабільного та тривалого миру. Зазначили, що ситуацію на Донбасі президенти обговорили «дуже детально». Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною і детально поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля українських кордонів, а також про ті, які передислокували в місця їхнього постійного розташування.

Крім цього, у розмові Зеленський наголосив, що «Північний потік-2» не є питанням економіки або бізнес-перспектив, як його визначає частина європейських політиків. Він сказав, що це виключно геополітичний інструмент Росії, який дає змогу значно розширити її вплив у Європі.

Значну частину розмови президентів присвятили питанню трансформації України як держави в прозору та конкурентну систему.

«Американська сторона розуміє, що ліквідація деструктивного консенсусу між олігархами та політиками в Україні викликає потужний спротив старих еліт. Але підтримка України Америкою в цій роботі буде максимальною», – повідомив керівник ОП Андрій Єрмак.

Раніше Зеленський та Байден мали телефонну розмову, під час якої американський лідер запросив українського колегу відвідати Білий дім цього літа.