В суді у справі MH17 виступив свідок, який бачив «Бук» і випущену ракету. Що він розповів?

Про це повідомив представник Conflict Intelligence Team (CIT).

Він розповів, що свідок був у складі розвідгрупи сепаратиста Леоніда «Крота» Харченка — одного з підсудних по цій справі, який керував одним із підрозділів «ГРУ ДНР» та разом із Пулатовим супроводжував «Бук» до Сніжного.

Свідок стверджує, що коли охороняв перехрестя від «українських терористів», почув звуки гусеничної машини й побачив в тіні дерев «Бук».

Незабаром після проїзду «Бука» він почув вибух та побачив політ ракети. Свідок зазначив, що ракета вибухнула біля кабіни літака. після чого борт почав падати. Військових літаків він не бачив і дуже здивувався, що по літаку стріляли. Після цього, як стверджує свідок, біля перехрестя він знову побачив «Бук», однак вже без однієї ракети. Незабаром після пострілу він побачив, що «Бук» поїхав. Спершу члени розвідгрупи Харченка зраділи, однак коли частина із них поїхали на місце падіння, то вони зрозуміли, що це цивільний літак.

Детальніше про Збиття рейсу MH17Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс із Амстердаму до Куала-Лумпура, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

9 березня 2020 року в Нідерландах розпочалися судові слухання у цій справі. Підсудними є троє росіян та один українець, яких Окрім Харченка, міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:громадянина РФ Ігоря ГіркінаСтрєлкова, тодішнього «міністра оборони ДНР»;громадянина РФ Сергія «Хмурого» Дубінського, підлеглого Стрєлкова, генерал-майора російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків;громадянина РФ Олега Пулатова (позивні «Гюрза» та «Халіф»), підлеглого Дубінського, він керував 2-им відділом «ГРУ ДНР»;Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. На засідання суду вони не з'являються. Детальніше про судовий процес щодо MH17 читайте в нашому матеріалі.