Кулеба заявив, що скандальна розмова Єрмака та Джуліані – це частина дипломатичної гри

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Тоді у 2019 році Україна постала перед серйозним викликом, коли її інтенсивно намагалися втягнути у внутрішню політику США. Наш національний інтерес тоді полягав в тому, щоб зберегти двопартійну підтримку в США, не дати звинуватити Україну у "підіграванні" тій чи іншій стороні — і водночас не зіпсувати відносини з тодішньою адміністрацією США", – пояснив міністр.

За його словами, це була "дипломатія в умовах ідеального шторму".

"Попри шалені загрози, Україні вдалося з ним справитися і пройти цей період гідно. Розмова Андрія Єрмака була частиною цієї складної дипломатичної гри. Він все правильно зробив, нормально утримав розмову в межах конструктивної дипломатії, хоча на нього тиснув Джуліані з його неперевіреними даними і чіткою метою втягнути Україну у внутрішню політику США", - зазначив Кулеба.

Він наголосив, що Україна не повинна оцінювати дії та роль Джуліані. Це "внутрішньоамериканські розбірки".

"Нехай роль Руді Джуліані оцінює американський фейсбук та правосуддя. Ми свій тест тоді склали, тому що ані президент Зеленський, ані Андрій Єрмак, як безпосередній співрозмовник Джуліані, не дозволили втягнути нашу державу у внтутрішньоамериканські розбірки і при цьому не побили горщики з тодішньою адміністрацією", - запевняє глава української дипломатії.

Міністр нагадав, що в дипломатії "для перемоги маневр є не менш важливим ніж у військовій справі".

"І у 2019 році саме ці маневри дозволили нам уникнути наслідків, з якими нашій країні було б дуже важко впоратися. І зовсім іншою була б зараз тональність та зміст нашого діалогу з США. А може його б і взагалі не було", - написав Кулеба.

Нагадаємо, американський телеканал CNN оприлюднив аудіозапис телефонної розмови, яка нібито відбулася в липні 2019 року, між колишнім адвокатом екс-президента США Дональда Трампа Руді Джуліані, американським дипломатом Куртом Волкером і головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Зазначимо, що часткова стенограма телефонної розмови Джуліані та Єрмака була вперше опублікована BuzzFeed News навесні цього року, а у січні цього року газета Washinghton Post повідомила, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані вимагав від президента України Володимира Зеленського публічно почати розслідування проти сина нинішнього президента США Джозефа Байдена Данкана Хантера.

Як відомо, восени 2019 року у США розгорівся гучний скандал з приводу телефонної розмови між Трампом і Зеленським, яка відбулась 25 липня того ж року.

Американські демократи заявили, що під час спілкування Трамп тиснув на Зеленського, вимагаючи поновити розслідування щодо компанії Burisma, з якою був пов’язаний син конкурента тодішнього президента США Джо Байдена Хантер.

Тоді ж у ЗМІ з'явилася інформація, що Трамп навіть заморозив військову допомогу Україні, щоб змусити президента Зеленського і його команду шукати компромат на сім'ю Джо Байдена.

Через скандальну історію Палата представників оголосила імпічмент Дональду Трампу. Втім, Сенат зняв з нього звинувачення.