Росія поставила зброю, з якої збили МН17 ‒ Bellingcat

Згідно зібраним доказам, саме Російська Федерація поставила ракету до зенітного ракетного комплексу «Бук», з якого у 2014 році був збитий літак «Малайзійських авіаліній».

Таку заяву зробив журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв в інтерв'ю Deutsche Welle.

Як повідомив Грозєв, розслідувачі вивчили кожен доступний фрагмент телекомунікаційних даних, кожну супутникову фотографію, кожен пост в соцмережах, розміщений російськими солдатами, у тому числі із зенітно-ракетної бригади, яка, на думку слідства, могла транспортувати ЗРК «Бук».

«Ми бачили так багато взаємно підтверджених доказів, що у цілому не існує іншого пояснення ‒ крім факту того, що Росія надала зброю, за допомогою якої був збитий літак і вбиті 298 людей... Зараз немає жодних сумнівів, ми бачили навіть більше доказів, ніж ті , які були представлені в суді», ‒ заявив болгарський журналіст.

За словами Грозєва, Росія співпрацювала б зі слідством, якби хотіла дізнатися правду. Журналіст нагадав, що слідча група та судді просили РФ сприяти допиту військовослужбовців 53-й бригади, а також двох військових з п'ятої бригади, щоб вони могли виправдатися та відкинути звинувачення на адресу Росії.

«РФ зберігає мовчання щодо цього і не надає такий доступ. Росія продовжує стверджувати, що виключена з розслідування, їй не дають можливості зробити у нього свій внесок, але водночас вона не виконує такі запити про надання даних», ‒ констатував Грозєв.

Нагадаємо, 7 червня у Гаазі суд приступив до розгляду справи чотирьох підозрюваних, які, за версією слідства, несуть відповідальність за загибель 298 пасажирів рейсу МН17.