Україна та США скоординували позиції перед зустріччю Байдена з Путіним, – ОП

Про це заявив заступник голови Офісу президента Андрій Сибіга, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Він також додав, що позиція двох країн скоординована і щодо саміту НАТО та інших переговорів на вищому рівні, які відбудуться у червні.

За словами заступника голови ОП, для України важливо, щоб у глобальній політиці було більше передбачуваності і більше поваги до норм міжнародного права.

"Саме такий результат буде вигідним не тільки для нас, але і для всіх учасників міжнародних відносин, якщо цей результат буде досягнутий на американо-російських переговорах", – сказав Сибіга.

Він наголосив, що США підтримують суверенітет і територіальну цілісність і безпеку України, і на цій основі буде проходити обговорення всіх тем, що зачіпають українські інтереси.

"Запитання щодо "занепокоєнь" України у зв'язку з цими переговорами є некоректним", – додав Сибіга.

Розмова Джо Байдена з Володимиром Зеленським відбулася 7 червня з ініціативи американської сторони.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив запрошення американського колеги Джо Байден на зустріч на території Сполучених Штатів. Ця зустріч відбудеться у липні цього року.

Як відомо, Джо Байден вперше після свого обрання на пост президента США вирушить з візитом до Європи, де візьме участь в саміті G7 у Великій Британії 11-13 червня. Вперше за приблизно два роки лідери семи провідних економік світу поспілкуються в очному форматі.

Потім президент США візьме участь у саміті НАТО, який стартує на 14 червня в Брюсселі. Зустріч Байдена і Путіна відбудеться в Женеві 16 червня.