Зеленський і Трюдо обговорили поглиблення партнерство між Україною та Канадою: Подробиці

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Сторони, зокрема, скоординували позиції з ключових питань порядку денного напередодні проведення самітів "Великої сімки" (G7) та НАТО, які відбудуться найближчим часом.

Зеленський також поінформував Трюдо про безпекову ситуацію на Сході та біля кордонів України.

За його словами, наразі відбулося відведення лише частини російських військ і важкого озброєння з тимчасово окупованих територій і від українських кордонів.

"Росія майже не проводила відведення. Зі 105 тисяч російських військових лише 11 тисяч пішли назад", – уточнив Зеленський.

Крім того, він відзначив важливість збереження міжнародного тиску на РФ з метою досягнення реального прогресу в мирному врегулюванні.

Також Зеленський наголосив, що проект "Північний потік-2" є політичною зброєю Росії.

"Ми вважаємо, що добудова "Північного потоку-2" зміцнить Росію як гравця на світовій мапі", – пояснив він.

Водночас Трюдо підтвердив непохитну підтримку з боку Канади суверенітету й територіальної цілісності України та солідарність з нашою державою у протидії тривалій агресії РФ.

"Ми залишаємося великими друзями. Будемо продовжувати підтримувати Україну", – наголосив очільник уряду Канади.

Серед іншого співрозмовники обговорили і практичну взаємодію з метою підтримки зусиль України на шляху до членства в НАТО.

Окрему увагу було приділено посиленню координації зусиль між Україною та Канадою у справі щодо збиття Іраном літака рейсу PS752 та притягнення винних до відповідальності.

Насамкінець сторони торкнулися планів щодо подальшого політичного діалогу на найвищому рівні.

Зеленський підтвердив запрошення Трюдо відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті "Кримської платформи" в Києві та заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.