США підтримують членство України в НАТО, – Держсекретар США

Сполучені Штати підтримують членство України в НАТО, і на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату, передає Укрінформ.

“Ми підтримуємо членство України в НАТО. І на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку. Відколи створено план дій щодо членства в НАТО, було розроблено низку інших дуже важливих інструментів, покликаних допомогти країнам підготуватися до можливого членства, включаючи щорічну програму, від якої, за нашою оцінкою, Україна тільки виграє”, – сказав він.

За словами Блінкена, США працюють з Україною “практично на щоденній основі”. Щодо плану потрібен повний консенсус з іншими членами НАТО, додав він, зауваживши: “Гадаю, зараз деякі країни підтримують це меншою мірою, ніж інші, але незалежно від плану, в України є інструменти, необхідні для просування вперед, щоб бути готовою до членства в майбутньому”.

Блінкен також наголосив на важливості формування в Україні ефективної системи боротьби з корупцією.

“Ми також повинні бачити від України постійний прогрес на цьому рівні, – сказав він. – І, звичайно, він уже є”.

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня Зеленський і Байден провели телефонні переговори, під час яких американський лідер запросив українського колегу відвідати Білий дім у липні.