"Залишаємось великими друзями": Зеленський поговорив із Трюдо про Росію, НАТО та збий літак "МАУ"

Головою темою розмови президента із канадським прем'єр-міністром стало питання про безпекову ситуацію на сході та біля кордонів України. Володимир Зеленський додав, що Російська Федерація вивела лише частину своїх військ і важкого озброєння з тимчасово окупованих територій та від українських кордонів, повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Росія майже не проводила відведення. Зі 105 тисяч російських військових лише 11 тисяч пішли назад, - заявив у під час розмови Зеленський.

Також під час телефонної розмови Трюдо та Зеленський обговорили небезпеку "Північного потоку-2", оскільки на думку українського президента газогін є політичною зброєю Росії. Зокрема Зеленський наголосив на важливості збереження міжнародного тиску на Росію з метою досягнення реального прогресу в мирному врегулюванні важливих для України питань.

Ми вважаємо, що добудова "Північного потоку – 2" зміцнить Росію як гравця на світовій мапі, - додав Володимир Зеленський.

Окрему увагу у ході розмови було зосереджено на посиленні координації зусиль між Україною та Канадою у справі щодо збиття Іраном літака української авіакомпанії "МАУ" та притягнення винних до відповідальності.

Також прем'єр-міністр та президент обговорили майбутні плани щодо подальшого політичного діалогу України та Канади на вищому рівні. Згодом Зеленський запросив Трюдо відвідати Україну для участі в саміті Кримської платформи в Києві і заходах з нагоди 30-ї річниці незалежності України.