У Раді відповіли на закиди Росії щодо законопроекту про корінні народи України

Про це він написав у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Українська влада захищає інтереси корінних народів та національних спільнот України, а "образи" різних російських депутатів – не наша справа", – наголосив Умєров.

За його словами, якщо у Держдуми Росії достатньо часу, щоб аналізувати український законопроект про корінні народи, їм також варто прочитати Гаазьку та Женевську конвенції про окупацію територій.

"Саме ці документи мають бути головними для депутатів держави-окупанта, а не українські законопроекти. Те, які законопроекти реєструє український президент чи українські депутати – справа виключно України. Жодна країна, а тим паче – країна-окупант – не мають права втручатись у внутрішні справи України", – вважає Умєров.

Також він пояснив, навіщо Україні потрібен законопроект про корінні народи.

"Ми заповнюємо правову прогалину і кажемо: корінні народи України – це ті, які сформувались на території України. Вони мають свою окрему мову і культуру, але не мають іншої історичної країни походження", – написав нардеп.

Крім того, він пояснив російським депутатам, яка різниця між корінними народами та національними спільнотами.

"Представники нацменшин мають історичну Батьківщину за межами України. А права національних спільнот в Україні прописані та захищаються окремим законом. І саме зараз над його оновленням працюємо в профільному комітеті з прав людини із широким обговоренням із представниками національних спільнот. Як член делегації України в ПАРЄ, запевняю російських парламентарів – питання тимчасово окупованого Криму та переслідувань кримських татар обов’язково будуть обговорюватись на сесії ПАРЄ вже за два тижні", – підсумував Умєров.

Нагадаємо, 18 травня президент України Володимир Зеленський анонсував внесення в Раду законопроекту про корінні народи України.

Дещо пізніше у парламенті зареєстрували відповідний проект закону №5506. Він визначає права корінних народів та особливості їхньої реалізації задля сприяння консолідації та розвитку української нації, а також розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності таких народів.

Відомо також, що документ визнає корінними народами кримських татар, караїмів і кримчаків.

Водночас російський постійний представник при Раді Європи Іван Солтановський з обуренням повідомив, що Росія проситиме реакції РЄ на законопроект Зеленського, в якому росіян не внесли до переліку корінних народів України.