Посли G7 закликали до законодавчих і конституційних змін для невідворотності реформи децентралізації в Україні

Посли країн "Великої сімки" (G7) привітали успіх України в об'єднанні територіальних громад як приклад її потенціалу та спроможність упроваджувати реформи, зазначається у спільній заяві, оприлюдненій у середу.

"Ми продовжимо нашу підтримку цієї реформи", - наголошується на сторінці послів G7 в Україні у Twitter.

Посли зазначають, що для консолідації принципів місцевого самоврядування і субсидіарності та для забезпечення безповоротності цих реформ Україна має затвердити законодавчі та конституційні зміни, погоджені з місцевими асоціаціями й іншими зацікавленими сторонами в процесі конструктивних консультацій.

На їхню думку, згідно з підписаною Україною Європейською хартією місцевого самоврядування, ці зміни мають передбачати визначення обсягів повноважень місцевого самоврядування з чітким розподілом повноважень і відповідальності між різними рівнями, забезпечення пропорціональності й законності нагляду за місцевим самоврядуванням з боку центральних органів влади, а також оснащення органів місцевого самоврядування відповідним законодавчим інструментарієм для забезпечення їхніх повноважень.

Крім того, органам місцевого самоврядування має бути наданий статус юридичної особи для прозорості їхньої діяльності та для запобігання корупції, а також стабільне фінансове забезпечення.