Блінкен віз запрошення від Білого дому, але у Зеленського нічого не зрозуміли – Залмаєв

Держсекретар США Ентоні Блінкен віз запрошення від Білого дому, але у президента Володимира Зеленського нічого не зрозуміли.

Таку думку в ефірі “Прямого” висловив директор міжнародної некомерційної організації “Євразійська демократична ініціатива” Пітер Залмаєв.

– Вирізняються дуже суттєво версії. Довелося коригувати офіційну версію на сайті українського президента. Ви можете пригадати подібні зразки спілкування з американськими президентами, коли б подібні скандали з некоректним прочитанням розмови чи навіть з фальсифікацією розмов траплялися?

Я не можу пригадати такий прецедент. Тетяна вже сказала, що Зеленський – непрофесіонал. І відзначімо, що, може бути, завдяки цьому він і виграв вибори. Люди хотіли побачити якесь свіже обличчя. Але найстрашніше в цьому не те, що він непрофесіонал, а що, судячи з усього, він оточений командою таких аматорів, які вважають, що ось так підправити, підкоригувати, трішечки прикрасити меседж, – це нормально. І ми вже бачимо, як це сильно б’є по українській дипломатії.

Тобто ми зараз говоримо не тільки про цю ситуацію, а й про ситуацію, пов’язану з майбутнім самітом в Женеві між Путіним і Байденом, і той факт, що Зеленський повинен був зустрітися зі своїм американським колегою до цієї зустрічі. Це дуже важливий символізм в цьому. Але, проте, чому цього не сталося? Тому що “мудрі” люди, що оточують Зеленського вирішили, що ідеального моменту, як от зняти керівництво “Нафтогазу” до цієї зустрічі, що готується знайти було неможливо. І ось результати того, що не тільки у нас президент непрофесіонал, але найстрашніше, що оточення його теж не зовсім обізнані в ази міжнародної дипломатії.

– Те, що написало видання Axios, що нібито така зустріч розглядалася, як ви вважаєте, це взагалі реалістично в такі стислі терміни перед зустріччю з Путіним Зеленського могли б запросити в Білий дім?

Якщо вірити журналістам, а все-таки Axios одне з найбільш передових подібних видань, ця зустріч вже була готова. І Блінкен їхав в Україну не для протокольних таких зустрічей, а саме з тим, щоб привезти лист-запрошення від свого боса. У мене немає підстав не вірити Axios.

– Тобто він його віз і не передав? Що сталося?

До свого вильоту вже було зрозуміло, тому що рішення по “Нафтогазу” було прийнято. Він просто залишив цей лист, будемо говорити метафорично, у Вашингтоні на столі … І Байден, як ніхто інший, розуміє важливість і символічність такої зустрічі напередодні. Ця людина вісім років займався питаннями України в адміністрації Барака Обами. А саме – питання антикорупційних реформ та реформ в енергетичній сфері. “Нафтогаз” – це була його тема. Розумієте, наскільки це божевільна символічність з української сторони подібного рішення – звільнення керівництва “Нафтогазу” – навмисне не придумати … Не знаю, хто там працює і на кого там працюють, але явно це відбувається не в інтересах української дипломатії в цьому конкретному випадку.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення глави НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва з посади.

Пізніше цього ж дня Кабінет Міністрів України призначив Юрія Вітренка головою НАК “Нафтогазу”.

У ЗМІ повідомили, що Коболєва звільнили, щоб забрати з “Нафтогазу” 50 мільярдів на “Велике будівництво”

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.