Суд надав дозвіл на заочне розслідування щодо керівників кримських осередків організації Медведчука

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на прокуратуру АР Крим та Севастополя.

Суд надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування (заочного) відносно двох керівників ініціативних груп громадського руху "Український вибір" в Криму, які підозрюються в організації та проведенні незаконного "референдуму". Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Нещодавно до Кримінального процесуального кодексу були внесені зміни, якими розблоковано процедуру спеціального досудового розслідування й заочного засудження. "Це дозволить органам правопорядку автономії в повній мірі забезпечити реалізацію принципу невідворотність покарання за злочини, вчинені державою-окупантом та окупаційною адміністрацією на території АР Крим. Оскільки більшість підозрюваних переховуються від слідства та суду на непідконтрольних Україні територіях або в Російській Федерації, тому, застосування механізмів заочного засудження – дозволить притягнути до відповідальності осіб винних у вчиненні ряду злочинів, вчинених в Криму", – коментують в прокуратурі автономії

Нагадаємо, раніше СБУ провела низку обшуків у членів "Українського вибору" Медведчука.

Довідка

"Український вибір" -- проросійська громадська організація, заснована політиком Віктором Медведчуком у 2012 році. Декларувала відмову від євроінтеграції та вступ до Митного союзу. Її учасники в Криму і на Донбасі сприяли російським окупантам.  Зокрема, на початку окупації півострову у 2014 році представники організації блокували проїзд українських військових на трасі Одеса – Миколаїв.