Європейський суд скасував рішення 2019 року щодо заморожування активів Януковича

Суд Європейського Союзу анулював акт Ради Євросоюзу від 2019 року, який подовжував заморожування активів екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра.

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це повідомляє пресслужба суду.

"Рада ЄС не змогла продемонструвати, що право на захист і право на ефективний судовий захист були дотримані в кримінальних процесах, які проводить стосовно цих осіб українська влада і які лежать в основі цього продовження", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Рада ЄС, ґрунтуючи своє рішення про заморожування активів Віктора Януковича та його сина на низці судових рішень, не змогла продемонструвати, що справді вивчила ці рішення і переконалася в дотриманні процесуальних прав обвинувачуваних.

"У цих обставинах суд заявляє, що неможливо встановити, що до прийняття оскаржуваних актів Рада переконалася, що українські судові органи дотрималися права на захист і право на ефективний судовий захист цих осіб у контексті цієї кримінальної справи. Отже, в рішенні зберегти імена обох чоловіків у списку осіб, що підпадають під дію обмежувальних заходів, Рада припустилася помилки в оцінці. Отже, Суд анулює оскаржувані дії", - наголошується в повідомленні.