Кабмін визначився, хто потрапить під санкції за виправдання російської агресії

Кабінет міністрів підготував список фізичних і юридичних осіб, проти яких мають бути запроваджені санкції за виправдання російської агресії. Рішення має ухвалити РНБО.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій. У ньому вказується, що на засіданні 9 червня Кабмін затвердив список із 6 фізичних та 10 юридичних осіб, зареєстрованих у восьми країнах, для застосування до них персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних санкцій. Тепер цей список впродовж трьох днів мають винести на розгляд РНБО.

Санкції строком на 3 роки будуть введені за поширення інформаційного контенту, спрямованого на виправдання збройної агресії РФ і тимчасової окупації частини території України, а також за популяризацію і пропаганду органів окупаційних адміністрацій.

Пакет санкцій передбачає блокування майна на території України, заборону на транзит ресурсів, польоти і перевезення, а також заборону на виведення капіталів.

Раніше президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 19 березня. Ним запроваджуються санкції проти колишніх високопоставлених чиновників і правоохоронців-зрадників.

15 квітня РНБО затвердила ухвалила санкції ще проти 12 осіб за їхню причетність до контрабанди. Також від виконання службових обов’язків відсторонили ще 39 працівників Держмитслужби.