У Білорусі заявили, що територія України, окрім Донбасу, є окупованою (ВІДЕО)

Таким висловлюванням відзначився "магістр політичних наук" Білорусі Віктор Саєвич в ефірі CTVBY від 8 червня, передає Depo.ua.

"На жаль, нинішня Україна — ця країна, скажемо чесно, знаходиться під окупацією. Київ і велика частина країни за винятком Донбасу, це все окуповано колективним Заходом", — заявив білоруський "політексперт".

Саєвич додав, що "Київ абсолютно не самостійний" і "там будуть робити те, що скажуть". Крім цього, Саєвич заявив, що "у Києві немає президента, уряду", а нібито є "бургомістр", якого призначає Вашингтон. Українці ж, на думку пропагандиста, "просять Росію і Білорусь про допомогу".

Також у студії "експерти" висловилися про нібито "терористичний режимі в Україні" і що "білоруси хочуть звільнити братський народ".

Нагадаємо, що Романа Протасевича і його дівчину Софію Сапегу затримали 23 травня в Національному аеропорту Мінська на борту літака компанії Ryanair, який летів з Афін до Вільнюса.

В "ЛНР" відкрили "кримінальну справу" проти Романа Протасевича за участь у війні на Донбасі на боці України. Також в "ЛНР" підготували листа Олександру Лукашенку, щоб їм видали Протасевича.

Глава КДБ Білорусі Іван Тертель заявив, що затриманий Роман Протасевич брав участь у війні на Донбасі в лавах батальйону "Азов". В "Азові" ж підтвердили, що Протасевич був при полку, але не воював, а перебував там як журналіст.

Згодом стало відомом, що в "ЛНР" впроваджують смертну кару саме під справу Протасевича.

5 червня ЗМІ написали, що так звані "слідчі" з окупованої "ЛНР" виїхали в Білорусь, щоб допитати засновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича.