Окупанти оголосили заочний вирок кримськотатарському активісту – колишньому бранцю Кремля Бекірову

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на Кримську солідарність.

Окупанти приговорили Бекіров до 7 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штрафу в розмірі 150 000 рублів за обвинуваченням в зберіганні і передачі вибухових речовин і боєприпасів.

Суд був заочним, позаяк Бекіров перебуває території підконтрольній Уряду України після обміну в 2019 році. У дебатах захист просив винести виправдувальний вирок, а прокуратура просила призначити покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.

Звинувачення в своїх доказах спиралося на показання секретного свідка, особу якого захист неодноразово, але безуспішно просив розкрити. На допиті було виявлено безліч протиріч. Свідок, наприклад, не міг визначитися, яким чином Бекіров ніс 14 кілограмову сумку з боєприпасами. Спочатку він стверджував, що той ходив з нею на плечі, потім заявив про те, що Бекіров волочив її по землі. Адвокат Олексій Ладин впевнений, що це неможливо в цілому, адже Бекіров – інвалід першої групи, у нього ампутована нога. Суду були надані медичні документи, де вказувалося, що Бекіров не був здатним переносити сумку з боєприпасами вагою в 14 кілограм.

Захист оскаржуватиме вирок в апеляції, вважаючи справу цілком сфальсифікованою ФСБ.

Нагадаємо, після затримання Бекірова ФСБ "шило" йому справу про "теракт на замовлення Меджлісу".

Довідка

Раніше інвалід першої групи Едем Бекіров провів в російському СІЗО 9 місяців і 6 днів за звинуваченням у зберіганні і передачі вибухових речовин і боєприпасів. Силовики затримали його на в'їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. На півострів він прямував, щоб відвідати літню матір і інших родичів перед плановою операцією на серці. У вересні 2019 року Бекіров був звільнений і вивезений спецслужбами з Криму в результаті "великого обміну" між Україною і Росією.