У МЗС відреагували на спроби Кремля нав’язати перемовини з терористичними “Д/ЛНР”

Спроби Кремля змусити Україну вести перемовини щодо врегулювання конфлікту на сході держави із російськими маріонетками є марними, цього ніколи не буде.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар під час відеовключення в ході пресконференції, повідомляє “Укрінформ”.

“Кремль продовжує спроби нав’язати нам свої правила гри, змусити нас розмовляти з маріонетками. Але ми ніколи не будемо вести переговори з ватажками окупованих територій. Це червона лінія, яку Україна ніколи не переступить”, – сказав він.

Дипломат зазначив, що Україна з метою закінчення війни на сході вже тривалий час веде переговори з країною-агресором – Російською Федерацією, які здійснюються за посередництва ОБСЄ в рамках консультацій Тристоронньої контактної групи, а також за посередництва Німеччини та Франції в нормандському форматі.

Водночас констатував заступник міністра, Росія свідомо не виконує домовленостей, спрямованих на політико-дипломатичне врегулювання конфлікту.

Дипломат акцентував, що спроби Кремля ввести в оману міжнародну громадськість своїми безпідставними заявами про те, що Росія нібито не є стороною конфлікту, є марними, а в цю відверту брехню не вірить ніхто у світі.

“Росія є стороною міжнародного збройного конфлікту, який розпочався з незаконної окупації Криму і нині триває на території Донецької та Луганської областей України – це правда, яку неможливо закамуфлювати ні пропагандою, ні голослівними заявами”, – наголосив заступник міністра.

Нагадаємо, Москва не очікує, що на саміті президентів Росії Володимира Путіна і США Джо Байдена вдасться досягти якихось проривних домовленостей.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.