Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки розглянув і рекомендує ухвалити законопроєкт про основи національного спротиву

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув законопроект Президента № 5557 про основи національного спротиву та рекомендував ухвалити його у першому читанні, – повідомляє пресслужба партії «Слуга Народу».

«Це безальтернативний шлях максимально швидко зміцнити нашу державу в умовах зростаючих загроз», – заявив голова комітету, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Завітневич.

Законопроект передбачає розбудову потужної територіальної оборони та створення руху опору, які разом із підготовкою громадян України до захисту держави сформують систему національного спротиву.

Очолить територіальну оборону Президент як Верховний Головнокомандувач, а керуватиме її діяльністю головнокомандувач ЗСУ через командувача військ територіальної оборони.

Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на можливій тимчасово окупованій території.

«Це суттєво посилить обороноздатність, а потенційний агресор знатиме, що у кожній області та районі є організовані підрозділи, які будь-коли готові дати відсіч», – переконаний Завітневич.

Також «Судово-юридична газета» писала, що командувач ВМС ЗСУ самостійно прийматиме рішення про застосування зброї: рішення Кабміну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.