Вірастюк офіційно став народним депутатом

 Центральна виборча комісія зареєструвала «слугу народу» Василя Вірастюка народним депутатом.

Про це повідомляє громадська мережа ОПОРА. Вірастюк переміг на довиборах у Верховну Раду у 87 окрузі на Івано-Франківщині, але їх результати були оскаржені. Після низки судів Велика Палата Верховного Суду прийняла остаточне рішення, що протокол ЦВК від 19 травня, яким Вірастюка визнано обраним народним депутатом  в окрузі 87 на Івано-Франківщині, є чинним.

Голосування на окрузі №87 пройшло ще 28 березня. За даними екзит-полів кандидати Руслан Кошулинський, Василь Вірастюк та Олександр Шевченко набрали майже однакову кількість голосів.

За результатами обробки 100% протоколів на довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі в Івано-Франківській області переміг кандидат від «Слуги народу» Василь Вірастюк. Згодом кандидат у народні депутати від партії «За майбутнє» Олександр Шевченко зазначив, що Івано-Франківський окружний адмінсуд визнав протиправним протокол окружної виборчої комісії про встановлення підсумків голосування на виборчому окрузі №87.

22 квітня Центральна виборча комісія встановила результати довиборів у Верховну Раду на окрузі №87 та оголосила переможцем Вірастюка.  Однак 1 травня Велика палата Верховного Суду постановою скасувала протокол ЦВК від 22 квітня, яким переможцем на виборах до Верховної Ради в окрузі №87 був визнаний Василь Вірастюк. Унаслідок цього ЦВК не зареєструвала «слугу народу» Василя Вірастюка народним депутатом по 87 округу.

У партії «Слуга народу» вважають, що відмова Центрвиборчкому у реєстрації депутатом Вірастюка означає, що політичні опоненти намагаються відтермінувати визнання його переможцем.

Далі ЦВК склала новий протокол за результатами виборів в окрузі №87. У ньому визнано недійсними частину голосів, а переможцем виборів знову названо Вірастюка. Однак Верховний Суд знову скасував протокол ЦВК від 19 травня про встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів в окрузі №87 і визнання Василя Вірастюка обраним депутатом. ЦВК подала апеляцію на рішення Верховного Суду.