Кулеба прокоментував відмову Німеччини в поставках зброї: Сподіваюся, ніхто не пошкодує, що не допомогли Україні

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній прес-конференції з главою МЗС ФРН Хайко Маасом, передає Depo.Донбас.

Він прокоментував позицію Німеччини щодо поставок зброї в Україні.

"Ми повинні бути відвертими, що якщо ці зусилля не завершаться успіхом і президент Путін проігнорує думку Берліна, Парижа, Вашингтона, Києва та почне чергову гарячу фазу війни, то російська армія, збройна більш сучасною зброєю, буде знову атакувати Україну. А ми будемо захищатися тим, що буде у нас на той момент в нашому розпорядженні, і це буде нова жахлива реальність, з якою всім нам доведеться зіткнутися. Однак я щиро сподіваюся, що до цього справа не дійде, що ніхто ніколи не пошкодує про те, що Україна не допомогли зміцнити свою оборону для того, щоб відбити бажання у Путіна наступати", — сказав Кулеба.

Він підкреслив, що Німеччина є суверенною державою і має право приймати ті рішення, які вона вважає ефективними і дієвими. У той же час щодо України немає ніяких обмежень щодо постачання зброї.

"Немає ніякого міжнародного правила, яке б обмежувало можливість України отримувати або купувати зброю за кордоном, ми не під ембарго на зброю, ми є відповідальним учасником міжнародних механізмів по контролю над передачею озброєння. Наскільки мені відомо, немає і ніякого юридичного заборони в законодавстві Німеччини, яке не дозволяє передавати або продавати зброю Україні", - сказав глава МЗС України.

Кулеба підкреслив, що Україна - це держава, на яку напали, і яка захищається, а не використовує зброю для того, щоб захоплювати чужі території.

"Тому ми розуміємо, що рішення, яке прийняв уряд Німеччини, є політичним, і я хочу дуже чітко зняти будь-які підозри щодо того, що є якісь обмеження на поставку зброї для України", - пояснив Кулеба.

Нагадаємо, раніше Німеччина відхилила запит України на поставку зброї. Глава МЗС ФРН Хайко Маас в зв'язку з цим заявив, що Німеччина робить ставку на політичний процес врегулювання конфлікту, в тому числі в Нормандські форматі.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що хоче, щоб Німеччина підтримала Україну поставками зброї.

Як повідомлялось раніше, 8 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав дводенний робочий візит до Німеччини.