Справа MH17: у суді пролунали записи розмов бойовиків «ДНР», які обговорюють доставку «Бука» на місце запуску

Про це повідомляє російська служби BBC.

Так, у суді пролунали записи розмов людей з голосами таких людей: тодішнього «міністра оборони ДНР» Ігоря Гіркіна-Стрєлкова:підлеглого Стрєлкова, генерал-майора російської армії, який очолював так звану військову розвідку бойовиків, Сергія «Хмурого» Дубінського:заступника керівника батальйону «Схід» «ДНР» Олександра Семенова;підлеглого Дубінського, та керівника 2-го відділу «ГРУ ДНР» Олега Пулатова (позивні «Гюрза» та «Халіф»).

Розмови, ймовірно, записані за 7 годин до катастрофи. Під час однієї із них Дубінський розповідає Пулатову, що Леонід Харченко направить ракету «Бук» в сторону села Первомайське Донецької області. Саме звідти, за версією слідства, запустили ракету.

У ще одній розмові людина з голосом Дубинського в розмові з людиною з голосом Пулатова обговорюють роль Харченка у транспортуванні ракети.

Дубінський: «Ти чекаєш Льоню. Льоня зараз веде цю ось Б-М, ти зрозумів, так?»Пулатов: «Так».

Дубінський: «Бук-бук».

Пулатов: «Я зрозумів, так. Я з дерев'яними розбираюся».

Дубінський: «Я зрозумів. Значить, ти, Льоня і всі наші знаходиш Первомайське. В районі Первомайського в резерві ваше завдання — охорона цього «Бука». У розмові з Харченком Дубінський розповідає, що йому потрібно дістатися у Первомайське і охороняти там ракету.

«Десь в тому районі розташуєшся. Витягаєш туди своїх же, хто у тебе залишився. І твоє завдання — резерв плюс охорона ось цієї штучки, яку ти зараз повезеш», — сказала людина з голосом Дубінського.

Збиття рейсу MH17Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс із Амстердаму до Куала-Лумпура, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

Офіційне слідство підтвердило, що ракета «Бук», яка збила MH17 неподалік Сніжного Донецької області, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії й належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.

Влада РФ заперечує причетність своїх структур до трагедії, заявляючи, що літак збили українські військові з села Зарощенське.

9 березня 2020 року в Нідерландах розпочалися судові слухання у цій справі. Підсудними є троє росіян та один українець. Міжнародна слідча група вважає причетними до завезення з РФ в Україну «Бука», яким збили літак, а також до його вивезення назад у Росію:громадянина РФ Ігоря Гіркіна-Стрєлкова.

громадянина РФ Сергія «Хмурого» Дубінського.

громадянина РФ Олега Пулатова;громадянина України Леоніда Харченка.

Їх усіх оголосили у міжнародний розшук. На засідання суду вони не з'являються. Детальніше про судовий процес щодо MH17 читайте в нашому матеріалі.