Справа MH17: У суді озвучили нові записи переговорів бойовиків "ДНР" про "Бук"

Про це пише ВВС, передає Depo.Донбас.

У суді у справі щодо катастрофи "Боїнга" МН17 в небі над Донбасом у 2014 році оприлюднено кілька нових записів перехоплень високопоставлених військових самопроголошеної Донецької народної республіки, в яких вони детально обговорюють транспортування зенітно-ракетної установки "Бук" по своїй території в день, коли літак був збитий.

У суді програли записи переговорів "глави розвідки ДНР" Сергія Дубинського з заступником командира банди "Восток" Олександра Семенова, переговори Дубинського і міністра оборони ДНР Ігоря Гіркіна, а також численні переговори Дубинського зі своїми підлеглими в розвідбату.

"За сім годин до катастрофи Дубинський і його підлеглий, відставний офіцер військової розвідки армії Росії Олег Пулатов могли обговорювати відправку "Бука" в сторону села Первомайське Донецької області. Саме звідти, за версією слідчих JIT, була пізніше пущена ракета, яку збили "Боїнг" МН17", — йдеться у повідомленні.

Дубінський: "Значить у мене таке прохання й інформація. У Григорівці це все стадо поросят відповзло на схід. Подивіться, де там на схід.

Пулатов: А там нікуди.

Дубінський: Є там куди, є, дивіться. Там є під гіркою, вони прямо біля східного сусіда присіли. Вся їхня х... (команда) сидить там. Нехай східний сусід подивиться і в'ї...[вдарить]. Тому що в Григорівці залишилося тільки 5-6 БМП.

Пулатов: Зрозумів.

Дубінський: Слухай мене. Зараз тобі "Кріт" притягне "Бук-М".

Дубінський: Треба поставити десь в районі Первомайська його. "Бук-М"... І прийдуть три танки "Востока" із охороною.

В іншому записі людина з голосом Дубінського у розмові з людиною з голосом Пулатова обговорюють роль, яку міг грати Харченко в транспортуванні російського "Бука".

Дубінський: Ти чекаєш Льоню. Льоня щас веде цю ось Б-М, ти зрозумів, так?

Пулатов: Да

Дубінський: Бук-бук.

Пулатов: Я зрозумів, так. Я з дерев'яними розбираюся.

Дубінський: Я зрозумів. Значить, ти, Льоня і всі наші знаходиш Первомайку. У районі Первомайського в резерві ваше завдання охорона цього "Бука" і організація цього... (нерозбірливо).

Потім був опублікований запис розмови людей з голосами Дубінського і Харченка.

Дубінський: Береш туди тільки з тих, що повернулися скільки тобі треба на супровід. Раз. Зрозумів так

Харченко: Ага.

Дубінський: Інших залишаєш тут. Раз. Туди приходиш, там є поруч Первомайське, подивися по карті.

Харченко: Я зрозумів.

Дубінський: Десь в тому районі розташовуєшся. Витягаєш туди своїх же, хто в тебе залишився. І твоє завдання резерв плюс охорона ось цієї штучки, яку ти зараз повезеш.

Харченко: Я зрозумів.

Дубінський: "Гюрза" туди ж підтягнеться. Давай, якщо що я на зв'язку.

В іншій оприлюдненій розмові Дубінський міг обговорювати із Олександром Семеновим переміщення "Бука" на Макіївське шосе (в районі Донецька), щоб поставити ЗРК в колону з танками "Востоку".

Ця колона потім мала піти в район Савур-Могили, де в той момент йшли запеклі бої з українськими військовими.

Відзначається, що опубліковані розмови мали місце 16 і 17 липня 2014 року, були перехоплені Службою безпеки України й потім передані JIT. Багато учасників цих розмов раніше неодноразово підтверджували їх справжність.

У суді також згадали свідчення кількох свідків, які зустрічали колону з "Буком" і танками в районі Макіївки, Зугреса, Сніжного та інших населених пунктів, що перебували під контролем "ДНР".

Вивчивши білінг мобільного телефону Харченка, слідство зазначило, що його апарат приєднувався до вишок в Зугресі, Шахтарську, Сніжному, що відповідає маршруту руху військової колони із ЗРК "Бук".

Слідство також представило супутниковий знімок від 17 липня 2014 року, на якому видно машину, схожу на "Бук", що слідувала в складі колони в місті Макіївка.

За даними слідства, "Бук" завершив рух у складі колони в районі супермаркету "Фуршет" у Сніжному. У суді були оприлюднені два записи розмов людей з голосами Пулатова і Харченка, які намагаються знайти один одного в Сніжному.

Так, у дзвінку, здійсненому о 12:42 (приблизно за чотири години до збиття MH17) людина з голосом Харченка повідомляє Пулатову: "я в Сніжному, біля "Фуршету", з іграшкою". Пулатов відповідає, що їде туди ж.

Пулатов через своїх адвокатів повідомив, що не пам'ятає, чи брав участь він у такій розмові. Однак він упевнений, що під іграшкою в бесіді розуміється не "Бук", а якийсь переносний предмет.

Нагадаємо, Bellingcat заявляє, що ракета була російською, якою був збитий рейс МН17.