Кравчук закликав звільнити з ОРДЛО важкохворих українців та забезпечити відкриття КПВВ

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав звільнити чотирьох тяжкохворих громадян України, утримуваних окупаційною так званою "владою" бойовиків на Донбасі, та забезпечити відкриття КПВВ, повідомляє Українська делегація в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з питань Донбасу, передає УНН.

Цитата

"Під час сьогоднішніх консультацій ТКГ у форматі відеоконференції голова української делегації Леонід Кравчук закликав звільнити чотирьох громадян України, яких утримує окупаційна влада в ОРДЛО, та які знаходяться у важкому стані здоров'я, для забезпечення їх належного лікування", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Окрім того, Кравчук заявив про необхідність відкрити контрольні пункти в'їзду-виїзду з боку тимчасово непідконтрольної Україні території Донецької та Луганської областей.

Там додають, що українська сторона представила низку ініціатив у сфері безпеки, зокрема повернення до режиму повного припинення вогню, узгодження плану розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об'єктах критичної інфраструктури біля лінії розмежування і створення безпечних умов для належного функціонування об'єктів, які забезпечують потреби цивільного населення.

Українська сторона також продовжує наполягати на необхідності якнайшвидшого звільнення утримуваних осіб, створенні міжнародної групи експертів у тристоронньому форматі Україна-Росія-ОБСЄ для оцінки екологічних ризиків від неконтрольованого затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях, а також на низці інших ініціатив.

"На жаль, наші пропозиції та ініціативи поки що не зустрічають належної реакції російської сторони", - зазначено в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кравчук розповів, як можна втілити ідею Зеленського щодо нового формату переговорів по Донбасу і Криму