Комітет нацоборони рекомендував Раді ухвалити законопроєкт Зеленського про основи національного спротиву

Законопроєкт президента Володимира Зеленського про основи національного спротиву можуть ухвалити народні депутати. У Верховній Раді планується обговорення ініціативи.

Норми передбачають створення територіальної оборони України. Інформаційне управління Апарату ВР опублікувало відповідне повідомлення 10 червня.

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ознайомився з пропозиціями керівника держави. Законопроєкт рекомендовано ухвалити у цілому.

Ключовий аспект у документі – створення ефективної територіальної оборони (ТРО). У момент нападу Росії на Україну брак організаційної підготовки на місцях чітко проявився. Законопроєкт про національний спротив регламентує положення та дії українців у разі повномасштабного наступу росіян.

ASPI news повідомляло, що Київрада закликала уряд та парламент ухвалити закон про функціонування тер оборони. Також головнокомандувач Руслан Хомчак проінспектував навчання підрозділів територіальної оборони в Херсонській області та оцінив рівень організації.