Геращенко визнала, що звільнення Савченко затягували (ВІДЕО)

Попередня влада на чолі з п’ятим президентом Петром Порошенком докладала всіх зусиль і використовувала всі механізми для звільнення українців з полону російських окупантів.

Про це в ефірі “Прямого” заявила народна депутатка, співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко, пише Четверта студія.

“Ми бачимо, що вже майже два роки процес звільнення заблоковано, і ми навіть не розуміємо, хто займається звільненням, хто на контакті з родинами і за кого бореться Україна, скільки цих людей, які їх прізвища, які їх історії. Нічого про них не відомо. Тема звільнення заручників дуже чутлива. І я ще раз хочу наголосити, що наша команда знаходилась під серйозним тиском суспільства, родичів, команд, військових, які просили і молили за своїх. Таку позицію займали й ми – що треба докласти всіх зусиль і використати всі механізми для того, щоб звільнити людей. Єдине що, ми дійсно стояли на позиції: ніяких “беркутівців”, ніяких росіян, які ще були не засуджені, ми не могли передавати. Тому що світ мав бачити причетність Путіна до війни в Україні”, – сказала депутатка.

Вона додала, що деяких російських військових просили віддати без вироку суду, що б засвідчило їхню нібито відсутність на Донбасі та причетність до вбивств українців.

“Можливо, вперше я про це скажу. Але неодноразово був такий персонаж Рубан, який так само крутився біля теми заручників. І він до мене звертався кілька разів у 2016 році з пропозицією: “Передайте Петру Порошенко, что я могу освободить Надю Савченко, привезти ее из Москвы в Минск, если вы отдадите Ерофеева и Александрова”. Це були кадрові російські військові, по яких тоді йшов суд. Але умова була тоді, яка, очевидно писалася у Москві чи у ФСБ, що цих людей треба передати без суду. Мовляв, що їх не було на Донбасі, нікого вони не вбивали, і щоб ми їх передали без цього судового вироку. І, звичайно, наша команда на це не пішла.

Чи можна говорити, що було затягнуто звільнення пані Савченко? Так. Ми чекали вироку. І відразу після вироку відбулося це звільнення. Коли президент Порошенко цих двох покидьків – Єрофєєва і Александрова – помилував, але весь світ знав, що Надю Савченко забрали за тих, хто вбивав українців. Власне, тоді так само ми, наприклад, боролися за те, щоб не одну Надю забрати, а й Сенцова. Але через те, що весь час втручалися то сторонні особи, то дійсно токсичні особи, які працювали в Мінській групі, то суспільство було наелектризоване, – це була дуже непроста історія. Ми щиро раділи кожному звільненню”, – зазначила Геращенко.

Вона також розповіла, що іноді російські окупанти зривали обмін в останній момент і не віддавали полонених українців.

“У моєму житті було кілька випадків, коли я приїжджала на “нуль” забирати людину, а бойовики її просто не привозили. І наші хлопці розповідали, що їх уже вели в душ, вбирали, привозили, говорили, що їдемо на звільнення, але потім щось зривалося. ФСБ, Путін і контрольовані ними бойовики дуже чітко грали на цих моментах. І якщо ми говоримо про повагу до життя людини, про повагу до заручників, про повагу до їх родин – до цієї теми потрібно дивитися і ставитися дуже делікатно, дуже чесно”, – підкреслила Геращенко. Раніше відомий захисник Донецького аеропорту “кіборг” Андрій Гречанов (позивний – “Рахман”) спростував, що процес його звільнення з полону затягувався. Він також наголосив, що без помилування Порошенком російського військового Старкова звільнення б не відбулось.

Нагадаємо, у списку на обмін полонених з ОРДЛО перебувають 285 українців, які утримуються на окупованій території Донбасу.