«7–10 хвилин»: Путін підрахував, скільки летітиме ракета НАТО з України до Москви

За словами президента РФ, вступ України до Північноатлантичного альянсу це «червона лінія»

ФОТО: dialog.ua

Розширення НАТО до російських кордонів і, зокрема, вступ до альянсу України, має для Росії «практичне значення». Про це заявив в інтерв’ю телеканалу «Россия 1» президент РФ Володимир Путін, передає російське агентство «РБК».

Путін нагадав, що після вступу до НАТО інших країн Східної Європи, Сполученим Штатам вдалося домовитися про розміщення там пускових установок протиракет. За словами російського президента, зараз ракети з пускових установок в Польщі та Румунії здатні досягти центральної Росії за 15 хвилин.

«Уявімо собі, що Україна стане членом НАТО. Підльотний час від Харкова, скажімо, або, не знаю, Дніпропетровська до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до семи-десяти хвилин. Це для нас червона лінія чи ні?» – зауважив він.

Водночас, за словами Путіна, щонайменше 50% жителів України не хочуть вступу країни до НАТО. «І це розумні люди. Я кажу без жодної іронії. Не тому, що інші дурні. А тому, що ті, хто не хочуть, розуміють, що вони не бажають опинитися на лінії вогню. Вони не хочуть бути розмінною монетою та гарматним м’ясом», – заявив президент РФ.

Проте джерел наведених даних Путін не назвав. Згідно з результатами квітневого опитування, оприлюдненого агентством «Інтерфакс-Україна», категорично не підтримує вступ України в НАТО лише 12% українців, 7% – скоріше не підтримують, ще 12% – не мають однозначної думки з цього питання, зазначає видання.

Нагадаємо, за час російської військової агресії на Донбасі загинули 240 дітей.