"Суддею", що виніс незаконний вирок Едему Бекірову, давно зайнята прокуратура автономії

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на прокуратуру АР Крим та Севастополя.

Коментуючи незаконний заочний вирок Едему Бекірову, у прокуратурі автономії наголосили, що це – черговий елемент політики переслідування українських громадян в Криму.

У прокуратурі також повідомили, що окупаційному "судді", який судив Бекірова, раніше було повідомлено про підозру у тому, що він, керуючись законодавством РФ,  розпочав розгляд справи за обвинуваченням кримського татарина та у подальшому задовольнив незаконне клопотання "прокурора" щодо проведення судового розгляду за його відсутності.

Щодо вироку Бекірову, у прокуратурі зазначили, що цим діям також буде надано відповідну правову оцінку.

У прокуратурі не називають прізвища "судді", який судив Бекірова. Але його назвала Кримська правозахисна група, це – Сергій Деменок. Варто зазначити, що цей "суддя" призначив Бекірову покарання суворіше, ніж просило окупаційне державне обвинувачення: сім років замість чотирьох.

Нагадаємо, 9 червня окупанти приговорили Бекірова до 7 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штрафу в розмірі 150 000 російських рублів за обвинуваченням в зберіганні і передачі вибухових речовин і боєприпасів.

Довідка

Раніше інвалід першої групи Едем Бекіров провів в російському СІЗО 9 місяців і 6 днів за звинуваченням у зберіганні і передачі вибухових речовин та боєприпасів. Силовики затримали його на в'їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. На півострів він прямував, щоб відвідати літню матір і інших родичів перед плановою операцією на серці. У вересні 2019 року Бекіров був звільнений і вивезений спецслужбами з Криму в результаті "великого обміну" між Україною і Росією.