Російські ЗМІ були викриті в новому фейку: дезінформація стосувалася допиту Порошенка

Росія знову потрапила в скандал через безвідповідальність власних ЗМІ. Фейк, який стосувався примусового приводу Порошенка на допит в ДБР, був викритий.

Російський фейк про примусовий привід Порошенка в ДБР потрапив в українські ЗМІ не без участі народного депутата від "Слуги народу" Юрія Камельчука. Парламентарій вранці 10 червня повідомив у своєму Телеграм-каналі, що лідера "Євросолідарності" примусово доставлять на допит 9 червня об 11:00. Однак, через дві години, Камельчук прибрав своє повідомлення, замінивши його на те, що російський сайт займається дезінформацією, і він ледь не повівся на це.

Так, о 9 ранку Камельчук опублікував повідомлення про те, що Печерський райсуд Києва дав дозвіл на примусовий привід п'ятого президента Порошенка на допит до Державного бюро розслідувань в рамках кримінальної справи про переміщення через митний кордон України 43 картин.

"Порошенко примусово допитають! Печерський районний суд Києва дав дозвіл на примусовий привід п'ятого президента Порошенка на допит до Державного бюро розслідувань! Це стосується виробництва, про переміщення через митний кордон України 43 картин всесвітньо відомих художників. Поки що Порошенко має статус свідка. Допит повинен відбутися сьогодні об 11: 00-в офісі ДБР", написав спочатку нардеп.

Варто зазначити, що першоджерелом інформації є сайт УНН, який, як повідомив Телеграм-канал PavlovskyNews, оперативно позбувся неправдивої новини.

Як повідомляється, в ДБР підтвердили, що дана інформація є фейком і УНН відразу її прибрав.

Після цього і Юрій Камельчук прибрав своє повідомлення. Замість нього у своєму Телеграм-каналі він опублікував посилання російського сайту, який, за його словами, і був "першоджерелом" даної інформації. "Російський сайт поширює фейк. Ледь не повівся", - пише Камельчук у новому повідомленні.

Нагадаємо, раніше Службі безпеки України також довелося спростовувати інформацію в російських ЗМІ про "видворення свого агента" з території РФ. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив спікер СБУ Артем Дехтяренко.

Також раніше Олександр Лукашенко видав фейк про "мільйони голодних українців" через ешелони вивезеного чорнозему. Самопроголошений президент Білорусі звинуватив цивілізовані країни у розграбуванні України.